EESTI TAIMEKASVATUSE INSTITUUT TAIMEBIOTEHNOLOOGIA OSAKOND

Tegevuse kirjeldus

Taimebiotehnoloogia osakonna tegevusvaldkond on vegetatiivselt paljundatavate kultuuride in vitro kollektsiooni säilitamine ja mitte-transgeensete taimebiotehnoloogia meetodite kasutamine sordiaretuses. Taimebiotehnoloogia osakond tegeleb põllumajandusalaste alusuuringute ja rakendusuuringutega ning arendustegevusega.

Kartulisortide viirusvaba ja sordiehtsa in vitro kollektsiooni säilitamine.
Aiakultuuride (ploom, maguskirss, hapukirss, pirn, maasikas, vaarikas, õun) koekultuuride haigusvaba ja sordiehtsa varukollektsiooni säilitamine.
Kartulisäilikute geneetiline eristamine ja katalogiseerimine kasutades SSR markereid.
Marker-assisteeritud selektsiooni markerite testimine Eesti kartulisortidel.
Kartuli meristeemtaimede mikropaljundamine seemnekartuli tootmiseks ja teadusuuringuteks.
Kartulisäilikute tervendamine viirushaigustest rakendades termoteraapiat.
Aiakultuuride mikropaljundamise meetodite väljatöötamine vastavalt Eesti vajadustele.
Põldkatsed kartulisortide ja katsematerjali kirjeldamiseks.

Saku_Kartuli sailikud

OLULISEMAD TEGEVUSED

  • Kartuli ning aiakultuuride sortide ja aretiste kogumine ja säilitamine meristeemtaimedena katseklaasides.

  • Säilikute ja nende kasutusvõimaluste tutvustamine.

  • Kollektsioonis on 450 kartuli ning 174 aiakultuuri ja dekoratiivtaime säilikut.

Kontaktid:

Eesti Taimekasvatuse Instituudi taimebiotehnoloogia osakond

M. Pilli haru 1
Jõgeva alevik
Jõgeva vald
48309 Jõgevamaa

Telefon: (+372) 5190 8212
E-post: kristiina.laanemets@etki.ee 

Inimesed:

Kristiina Laanemets
osakonna juhataja, PhD

Tel: 5190 8212
E-post: kristiina.laanemets@etki.ee

Ljudmilla Timofejeva
teadur

E-post: ljudmilla.timofejeva@etki.ee

Anna Ivanova-Pozdejeva
teadur

E-post: anna.ivanova@etki.ee

Liina Jakobson
teadur

Tel: 5190 8212
E-post: liina.jakobson@etki.ee

Liisa Kübarsepp
nooremteadur

E-post: liisa.kybarsepp@etki.ee

Kai Ilves
vanemtehnik

E-post: kai.ilves@etki.ee

Larissa Sirel
vanemtehnik

E-post: larissa.sirel@etki.ee

Liina Raudva
tehnik

E-post: liina.raudva@etki.ee

Helen Schmidt
koekultuuride spetsialist

E-post: helen.schmidt@etki.ee

Saatke meile kiri

    Galerii:

    Meedia:

    Kartulikasvatuse tehnoloogia.

    Uudised, teated ja postitused:

    Scroll to Top