MAAELU TEADMUSKESKUS

TAIMEBIOTEHNOLOOGIA OSAKOND

Tegevuse kirjeldus

Taimebiotehnoloogia osakonna tegevusvaldkond on vegetatiivselt paljundatavate kultuuride in vitro kollektsiooni säilitamine ja mitte-transgeensete taimebiotehnoloogia meetodite kasutamine sordiaretuses. Taimebiotehnoloogia osakond tegeleb põllumajandusalaste alusuuringute ja rakendusuuringutega ning arendustegevusega.

Kartulisortide viirusvaba ja sordiehtsa in vitro kollektsiooni säilitamine.
Aiakultuuride (ploom, maguskirss, hapukirss, pirn, maasikas, vaarikas, õun) koekultuuride haigusvaba ja sordiehtsa varukollektsiooni säilitamine.
Kartulisäilikute geneetiline eristamine ja katalogiseerimine kasutades SSR markereid.
Marker-assisteeritud selektsiooni markerite testimine Eesti kartulisortidel.
Kartuli meristeemtaimede mikropaljundamine seemnekartuli tootmiseks ja teadusuuringuteks.
Kartulisäilikute tervendamine viirushaigustest rakendades termoteraapiat.
Aiakultuuride mikropaljundamise meetodite väljatöötamine vastavalt Eesti vajadustele.
Põldkatsed kartulisortide ja katsematerjali kirjeldamiseks.

Viljade_segu

OLULISEMAD TEGEVUSED

  • Kartuli ja aiakultuuride sortide ning aretiste kogumine ja säilitamine katseklaasides meristeemtaimedena.

  • Säilikute uurimine ja nende kasutusvõimaluste tutvustamine.

  • Kollektsioonis on 450 kartuli ja 174 aiakultuuri ning dekoratiivtaime säilikut.

Kontakt

Maaelu Teadmuskeskus
taimebiotehnoloogia osakond

M. Pilli haru 1
Jõgeva alevik
Jõgeva vald
48309 Jõgevamaa

Telefon: 5190 8212
E-post: kristiina.laanemets@metk.agri.ee 

Inimesed:

Kristiina Laanemets
vanemteadur
Tel: 5190 8212
E-post: kristiina.laanemets@metk.agri.ee

Ljudmilla Timofejeva
vanemteadur

E-post: ljudmilla.timofejeva@metk.agri.ee

Anna Ivanova-Pozdejeva
teadur

E-post: anna.ivanova@metk.agri.ee

Liina Jakobson
vanemteadur-juhataja

Tel: 663 0954
E-post: liina.jakobson@metk.agri.ee

Liisa Kübarsepp
nooremteadur

E-post: liisa.kybarsepp@metk.agri.ee

Marina Tikhonova
teadur

E-post:
marina.tikhonova@metk.agri.ee

Larissa Sirel
vanemtehnik

E-post: larissa.sirel@metk.agri.ee

Liina Raudva
tehnik

E-post: liina.raudva@metk.agri.ee

Kai Ilves
vanemtehnik

E-post: kai.ilves@metk.agri.ee

Marika Pärn
tehnik

E-post: marika.parn@metk.agri.ee

Kristiina Vaardt
tehnik

E-post: kristiina.vaardt@metk.agri.ee

Saatke meile kiri

    Galerii:

    Meedia:

    Kartulikasvatuse tehnoloogia.

    Scroll to Top