Tartu Ülikooli botaanikaaia roosi- ja elulõngapäeval olid külalisteks tuntud roosi- ja elulõngakasvatajad Christi Unt ja Taavi Kivistik.
Christi Unt on Roosoja talu perenaine, kelle rosaariumis on esindatud üle 400 roosisordi (www.roos.ee).
Perekond Kivistik on aga maailma edukaimad elulõngaaretajad, kelle suureõieliste elulõngade kollektsioon Roogoja talus on 1992. aastal tunnustatud üheks suurimaks Euroopas (www.roogoja.ee).

Rahvusvahelises registris on esindatud 146 Kivistiku perekonna poolt aretatud elulõngasorti. Lisaks elulõngadele, on perekond Kivistik aretanud palju ilusaid roosisorte, millest 15 on kantud Eesti sordiregistrisse.

Tartu Ülikooli botaanikaaia rosaariumis võib tutvuda üle 200 sordiga tähtsamatest sordirühmadest nagu pargi-, peenra-, pinnakatte-, põõsas- ja väänroosid, mille seas on esindatud tänapäevani säilinud peaaegu kõik vanad ning roosiaretaja Mart Ojasalu poolt aretatud paljud uuemad kohalikud roosisordid ja -aretised.
Elulõngaaias võib näha Uno ja Aili Kivistiku poolt aretatud üle 40 elulõngasordi, samuti mujal maailmas aretatud väikeseõielisi ja suureõielisi sorte ning liike, mille hulka kuuluvad nii 1-5 m kõrgused liaanid kui ka
0,5-1,0 m kõrgused püsikud ja poolpõõsad.

Scroll to Top